Cykl spotkań filmowych: Smolne Kino - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

7 marca w ramach Smolne Kino" obejrzymy 21 x Nowy Jork" Piotra Stasika. Reżyser będzie również gościem pokazu.

„21 x Nowy Jork" to nieco transowy, poetycki dokument dotyczący Nowego Jorku. Poprzez historie opowiedziane reżyserowi przez osoby spotkane w metrze poznajemy zupełnie inny wymiar miasta, które nigdy nie śpi". To raczej autorska opowieść o uczuciach niż typowy dokument. Z wielkomiejskiego szumu Stasik wyłowił pełne tęsknoty opowieści o lepszym życiu, nowych związkach, potrzebie bliskości. Razem złożyły się na przerażająco smutną, ale i piękną filmową pocztówkę.

21 x Nowy Jork" był filmem otwarcia 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Od czasu swojej premiery zebrał wiele nagród, wyróżnień i nominacji - m.in na Krakowskim Festiwalu Filmowym - Doc Lab Poland, Docs Against Gravity Film Festival, Europejska Nagroda Filmowa (dawniej Felix") czy Sopot Film Festival.

Piotr Stasik jest reżyserem filmów dokumentalnych i animatorem kultury. Za krótkometrażowy "Koniec lata" otrzymał nagrody festiwali w Wiesbaden i Perm oraz Złotą Żabę festiwalu Camerimage, zaś jego "Dziennik z podróży" nagradzano w Kijowie, Krakowie i Łagowie. Wśród jego filmografii znajduje się 11 tytułów.

Rozmowę poprowadzi Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie czy publikuje w „Kinie”, „Dzienniku. Gazecie Prawnej”, „Magazynie Filmowym” i Gazeta.pl. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe – m.in. Berlinale oraz Cannes. Od kilku lat jest koordynatorem programowym CINEMAFORUM w Warszawie.


–> Smolna
–> 7 marzec o godz. 19:30
–> wstęp 10 zł

21 x Nowy Jork"

Scenariusz, reżyseria i zdjęcia: Piotr Stasik.

Feedback