"Córka" wygrywa na Sopot Film Festival! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

"Córka" wygrywa na Sopot Film Festival!

"Córka" Mary Tamkovich wygrała konkurs krótkich metraży na 18. Sopot Film Festival. Wybierała publiczność - więc najważniejszy sędzia. "Córka" to subtelna, poprowadzona z elegancją rodem z Hanekego opowieść o skrzywdzonej córce i samotnym ojcu, który próbuje ocalić jej godność. Szybko okazuje się, że sprawiedliwość nikomu nie jest na rękę. A ten, kto upomina się o honor ofiary, jest tylko zakłóceniem codzienności.
Sopot Film Festival to jeden z najlepiej programowanych festiwali kina niezależnego w Polsce. Swoją uwagę skupia głównie na debiutantach i autorach drugich filmów. Z uwagą przygląda się nowym falom w kinie - takim jak nowe kino rumuńskie czy irańskie.

 

 

Mara Tamkovich - reżyserka, scenarzystka i dziennikarka. Urodzona w Mińsku na Białorusi. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jej pierwszy short „Równanie” pokazywany był na całym świecie rozpoczynając od Gdyni, przez Londyn, Nowy Jork i Moskwę.

Feedback