Zgłoś projekt filmu do Film Lab Warszawa-Berlin - Branża - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Zgłoś projekt swojego filmu do Film Lab Warszawa-Berlin, weź udział w profesjonalnym warsztacie pitchingowym, wypromuj się na markecie jednego z najważniejszych festiwali na świecie – Berlinale.

Organizator programu - Fundacja Przestrzeń Filmowa i miasto stołeczne Warszawa zapraszają wszystkich filmowców, którzy ukończyli 18 lat – reżyserów, producentów, którzy żyją i tworzą w stolicy oraz mają na swoim koncie przynajmniej dwa filmy krótkometrażowe, w tym choć jeden w obiegu festiwalowym (dokumentalny, animowany lub fabularny), a także projekt pierwszego lub drugiego filmu pełnometrażowego (w późnej fazie developmentu, preprodukcji lub produkcji), który chcą rozwijać i realizować w 2017/2018 roku, do udziału w międzynarodowym labie, który połączy dwie stolice Warszawę i Berlin.

W dzisiejszym świecie nastawionym na autopromocję, każdy twórca poza talentem i wiedzą z dziedziny, w której się kształcił i tworzy zanim osiągnie sukces powinien mieć szansę na zdobycie – w teorii i praktyce – umiejętności poruszania się w międzynarodowym, branżowym środowisku. Dzięki udziałowi w Film Lab Warszawa–Berlin, 10 osób weźmie udział w warsztatach pitchingowych, a po pitchingu przed polską komisją, czterej wybrani filmowcy pojadą na 67. Berlinale i European Film Market, aby poznać jego działanie od kuchni.

Zanim spotkamy się w Berlinie międzynarodowe jury w składzie:

Alex Traila – doradca Ministra Kultury Rumunii, Członek zarządu Centrum Filmowego Rumunii, współzałożyciel – Film Eastern Europe Dialogue – inicjatywy, która zrzesza europejskich profesjonalistów filmowych w środowisku think-tank w celu doradztwa i rozwoju nowych kolaboracyjnych strategii, które mogą mieć wpływ na produkcję i dystrybucję filmową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, koordynator przy forum koprodukcyjnym When Easts Meet Wests

oraz


Diane Malherbe – dyrektor relacji międzynarodowych i współzałożyciel Kinoctambule – międzynarodowego laboratorium filmowego, selekcjonerka i koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand, dystrybutor przy międzynarodowych festiwalach filmowych;

spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 filmowców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowym warsztacie z Aleksandrą Leszczyńską – ekspertką z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej, specjalistką od developmentu, finansowania projektów filmowych, moderatorką branżowych paneli oraz szkoleniowca młodych filmowców. W trakcie zajęć (14-15.01.2017r.) w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie uczestnicy poznają zasady funkcjonowania europejskiego rynku filmowego, dowiedzą się jak szukać finansowania na film, kiedy i na jaki festiwal wysłać swoje dzieło.

Prowadząca warsztaty wdroży wszystkich w meandry sztuki pitchingu oraz przygotuje do prezentacji ich projektu przed komisją, której skład przedstawimy już wkrótce.


Pobyt na 67. Berlinale i European Film Market czterech filmowców z Warszawy potrwa w dniach: 10-15.02.2017r.


Zanim zgłosisz się do programu przeczytaj uważnie regulamin, pobierz i wypełnij formularz, a następnie prześlij wymagane dokumenty na adres mailowy:kontakt@przestrzenfilmowa.org do 29.12.2016r., do godziny 23:59 wpisując w tytuł wiadomości „Zgłoszenie Film Lab Warszawa–Berlin”.


Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej: www.przestrzenfilmowa.org w zakładce PROJEKTY oraz na profilu fundacji na FB: www.Facebook.com/przestrzenfilmowa.


Organizatorem programu Film Lab Warszawa–Berlin jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Partner strategiczny:

Mazovia Warsaw Film Commission 

Patroni programu:

Warszawska Szkoła Filmowa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Wajda School, StoryLab.pro, Warsawholic, FILMPRO

Feedback