„Błękitny Flaming” na MFF T- Mobile Nowe Horyzonty - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Film studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Artur Marchlewskiego „Błękitny Flaming” ze zdjęciami Krzysztofa Treli i z udziałem Rafała Rosiaka w jednej z głównych ról - na festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji konkursowej „Powiększenie”.

Film "Błękitny Flaming" to etiuda fabularna. Czterech studentów wynajmuje nowe mieszkanie. Właściciel inkasuje kaucję, opłatę za trzy miesiące z góry, i natychmiast znika. W trakcie pierwszej imprezy w nowym lokum okazuje się, że nie wszyscy współlokatorzy są fair. Pojawia się zazdrość i podejrzenia o nieuczciwość. W mgnieniu oka sytuacja wymyka się spod kontroli.

Artur Marchlewski

W młodym wieku przeniósł się z Gorzowa na Dolny Śląsk. Zaopatrzony w aparat i zeszyt zrealizował subiektywny reportaż na ulicach Wrocławia i Krakowa. Po roku pracy w Wielkiej Brytanii wrócił, by zmierzyć się z marzeniem o tworzeniu filmów. Student Warszawskiej Szkoły Filmowej.

O konkursie "Powiększenie"

Sekcją konkursową, skierowaną do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych, jest Powiększenie. Jej celem jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową.

Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się druga edycja konkursu Powiększenie, skierowanego do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych. Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz prac wideo i wideoklipów. Jury przyzna nagrody w kategoriach: najlepszy film (10 000 zł) i najlepszy wideoklip (5 000 zł). Przyzna także stypendium dla twórcy poniżej 40 roku, mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku. Fundatorem nagród jest Europejska Stolica Kultury - Wrocław 2016.

Wspólna nagroda Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 i Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Oprócz stypendium ufundowanego przez Europejską Stolicę Kultury – Wrocław 2016, zwycięzca otrzyma możliwość realizacji autorskiego projektu w CeTA. W ramach tej nagrody wyróżniona osoba będzie mogła skorzystać z nowoczesnej, kompleksowej infrastruktury i zaplecza technicznego Centrum Technologii Audiowizualnych, obejmujących studio filmowe ze sceną obrotową z blue boxem i technologią Motion Control, halę zdjęciową oraz pracownie komputerowe.

Więcej o festiwalu: www.nowehoryzonty.pl

Pokaz filmu "Błękitny Flaming" odbędzie się 30 lipca o godzinie 22.00 w Kinie Nowe Horyzonty. 

Trzymamy kciuki!

 

Feedback