7. Festiwal Filmoteki Szkolnej - gościliśmy ludzi z pasją - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Zakończył się 7. Festiwal Filmoteki Szkolnej. W licznych warsztatach, jakie odbyły się w pracowniach Warszawskiej Szkoły Filmowej wzięło udział blisko 200 uczniów z całej Polski. Debiutujący kinomani zaprezentowali swoje pierwsze filmy, pracowali nad warsztatem i poznali nowych przyjaciół.

- Jak się tak przyglądam temu, co dzieje się na świecie, myślę, że tylko Wy, ludzie z pomysłami, chcący coś robić, z kreacją, mogą zmienić świat na lepsze – mówił Maciej Ślesicki. Z wielką aprobatą odniosła się do tego dyrektor Filmoteki Narodowej. – Współpraca z Warszawską Szkołą Filmową to jest dla nas przyjemność. Razem zwojujemy świat - mówiła Anna Sienkiewicz-Rogowska.

7. Festiwal Filmoteki Szkolnej przypomniał, że film może być znakomitym początkiem do dyskusji o problemach społecznych, skutecznym łącznikiem między odległymi światami. – Film to kwintesencja moich zainteresowań. Lubię oglądać, tworzyć, występować – opowiadał Paweł Piątkowski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. – To fascynujące, że każdy widzi w danym filmie to, co chce zobaczyć. To pozwala poznawać światopogląd innych ludzi – dodała Weronika z V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Staś Lewandowski z Olsztynka przyznaje, że nie miał przekonania, że taka impreza jest dla niego. – Długo się zastanawiałem, ale nie żałuję, że tu jestem. Warsztaty są naprawdę ciekawe, ale urzekła mnie ta społeczność skupiona wokół filmu. To ludzie z pasją. Też chcę taki być – powiedział.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się deklaracja Macieja Ślesickiego, że wkrótce ruszy nowy program stypendialny dla uczniów. - Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby zdolne dziecko, które nie ma na czesne, nie zostało przyjęte do naszych szkół – przypomniał podczas uroczystej Gali.

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ RELACJE UCZESTNIKÓW.

 

Foto: Agata Sotomska 

Feedback