7. Festiwal Filmoteki Szkolnej - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Festiwal Filmoteki Szkolnej to przede wszystkim przestrzeń do spotkań młodych kinomanów, którzy zaprezentują swoje pierwsze filmy,  podyskutują o kinie, ale także wymienią się doświadczeniami z filmowych akcji prowadzonych w ich szkołach. W siódmej edycji Festiwalu wezmą udział również laureaci konkursów „Nakręć się”, „Skrytykuj!” i Międzynarodowego konkursu na plakat filmowy, łącznie ponad 200 osób z całej Polski.

16 czerwca uczniowie udadzą się na wizyty studyjne, podczas których będą mieli okazję odwiedzić Archiwum Filmoteki Narodowej, Chimney,  Plan Filmowy i Laboratorium Filmowe WFDiF, Platige Image, Studio Master Film i Wajda School oraz poznać tajniki rekonstrukcji cyfrowej i postprodukcji. Następnie w kinie Elektronik spotkają się z twórcami filmu „Demon” w reż. Marcina Wrony.

Z kolei drugiego dnia Festiwalu, 17 czerwca, w Warszawskiej Szkole Filmowej, odbędzie się uroczysta Gala, na której poznamy filmowe projekty młodzieży. Uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności podczas zaplanowanych dla nich działań. Maciej Marczewski dokona analizy uczniowskich filmów zgłoszonych na Festiwal, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej i krytycy filmowi poprowadzą szereg warsztatów, między innymi o tym jak świadomie realizować film i mądrze o nim rozmawiać.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Feedback