43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

10 września odbyła się konferencja prasowa 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W Konkursie Filmów Krótkometrażowych tej imprezy znajdą się aż 3 filmy z Warszawskiej Szkoły Filmowej. W programie wydarzenia znajdą się także akcenty związane z absolwentami Szkoły.

 

“Córka” reż. Mara Tamkovich (29 min)
Piotr wraca do domu w dniu szesnastych urodzin swojej córki Kamili. Znajduje dziewczynę nieprzytomną w kałuży krwi. Diagnoza lekarzy jest dla mężczyzny szokiem. Od tego momentu ich życie już nie będzie takie samo. Ojciec otacza córkę opieką we wrogim świecie.

Daty pokazów
18 września godz. 17 (Teatr Muzyczny – Nowa Scena)
20 września godz. 14:45 (Teatr Muzyczny – Nowa Scena)

 

“Krajanki” reż. Anna Drozdek (12 min)
Rodzice dziewiętnastoletniej Niny i dziewięcioletniej Baśki wyjeżdżają za granicę. Maturzystka staje przed koniecznością opieki nad młodszą siostrą, co prowadzi zarówno do komicznych, jak i dramatycznych sytuacji. Sytuacja zaczyna przytłaczać główną bohaterkę, która traci kontrolę nad swoim poukładanym do tej pory światem: szkołą, treningami i znajomymi. Film jest debiutem reżyserki.

Daty pokazów
19 września godz. 10 (Teatr Muzyczny – Nowa Scena)
20 września godz. 17:20 (Multikino – sala 3)

 

“Murphy” reż. Ivan Bambalin (15 min)
„Jeżeli coś może się nie udać, nie uda się na pewno. Tak wygląda moje życie. Pozdrawiam, Murphy.” Historia nastolatka, któremu imię nadała mama – miłośniczka fizyki – na cześć prawa Murphy’go. Film jest debiutem reżysera.

Daty pokazów
18 września godz. 19:15 (Teatr Muzyczny – Nowa Scena)
20 września godz. 12:20 (Teatr Muzyczny – Nowa Scena)

 

W jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych zasiądą: Maria Sadowska (Przewodnicząca), Norah McGettigan i Leszek Starzyński. 
Warto dodać, że w Konkursie Głównym wśród 16 tytułów znalazł się “Juliusz” - pełnometrażowy debiut fabularny absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Aleksandra Pietrzaka. Wśród jurorów Konkursu Głównego znalazła się natomiast Dorota Kobiela, która również ukończyła nasza Szkołę.

Feedback