10 Lat Warszawskiej Szkoły Filmowej - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

W niedzielę na Placu Zamkowym orkiestra przebrana w efektowne mundury i stroje postaci z filmów zagrała znane utwory muzyki filmowej. To dopiero początek obchodów 10 – lecia Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Warszawska Szkoła Filmowa Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy ma już 10 lat. Z tej okazji na mieście pojawiła się orkiestra grająca znane utwory muzyki filmowej.  Zaczęło się w niedzielę na Placu Zamkowym. W kolejnych dniach orkiestra ma odwiedzić najbardziej uczęszczane miejsca Stolicy. W środę, o godzinie 18.00 zagra dla Warszawiaków w samym centrum i przemaszeruje od stacji metra pod budynek rotundy. W czwartek zaś, o godzinie 20.00, wysoko nad siedzibą Warszawskiej Szkoły Filmowej pojawi się gigantyczny balon o twarzy księżyca z jednego z pierwszych filmów w historii kina- „Lot na księżyc” w reż. Georgesa Meliesa. Księżyc symbolizuje magię kina i spełnianie marzeń. Tak, jak w kinie możliwe jest wszystko, tak możliwe jest wszystko w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Finałem obchodów 10 – lecia Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie uroczysta Gala, która odbędzie się w budynku szkoły 4 grudnia.

Feedback