Sukcesy Studentów - Warszawska Szkoła Filmowa

NAGRODY i  UCZESTNICTWO W FESTIWALACH STUDENTÓW i ABSOLWENTÓW WARSZAWSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ

2017

- Międzynarodowy Konkurs Krótkiego Metrażu Krakowskiego Festiwalu Filmowego - film absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej – Aleksandra Pietrzaka pt. „Ja i mój tata” jako jeden z pięciu filmów produkcji polskiej 


- Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rok 2016. -Produkcje Warszawskiej Szkoły Filmowej uzyskały aż 4 nominacje:

"Najlepszy scenariusz" – Monika Majorek „Pierwsze”

"Najlepsze zdjęcia" – Tomasz Ślesicki „ Pierwsze”

"Najlepszy montaż” – Grzegorz Tatar „ Spowiedź” Eliasza Waszczuka

"Najlepsza aktorka" - Juliannę Dorosz za „ Spowiedź” Eliasza Waszczuka”

- Maciej Margas – wystawa Warsaw on Air (pierwsza wystawa zdjęć Warszawy fotografowanej z 3000 metrów)

 

2016

- Festiwal Nowe Horyzonty - Wrocław

"Spotkanie" Ina Hrabarenka w konkursie polskich filmów krótkometrażowych

 

- Festiwal Filmowy w Gdyni, Konkurs Młodego Kina:

"Fly Alone" Klaudia Bielawska

"Pierwsze" Monika Majorek

"Toast" Filip Hillesland

"Spotkanie" Ina Hrabarenka

"Spowiedź" Eliasz Waszczuk

- Konkurs Krótkometrażowych Filmów Fabularnych:

Kuba Gryżewski "Świetne wieści" 

 

- Kameralne Lato w Radomiu:

Kuba Gryżewski – „Świetne wieści”, Nagroda Publiczności

 

- Tallgrass Film Festival w USA (jeden z 25 festiwali na liście Movie Maker określanych jako Coolest Film Festivals in the World)

Absolwenci WSF Tomasz Stankiewicz i Zofia Pręgowska zaprezentowali tam swój film "Fajna ferajna"

 

- 17-ty Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles:

Adam Bratcher Award za Najlepszą Muzykę dla Tomka Ślesickiego za muzykę do filmu "Pierwsze" Moniki Majorek

Nominacje dla najlepszego filmu krótkiego: "Inka" "Pierwsze" i "Toast"

 

- Wama Film Festival w Olsztynie:

Nagroda Specjalna Jury dla filmu "Spowiedź" Eliasza Waszczuka

Najlepszy scenariusz Monika Majorek za film "Pierwsze"

Najlepsze zdjęcia Tomasz Ślesicki za film "Pierwsze"

Najlepszy montaż Grzegorz Tatar za film "Spowiedź"

Najlepsza aktorka Julianna Dorosz za film "Spowiedź"

 

- MFF w Palm Springs:

"Toast" Filip Hilleslanda-  reprezentant Polski

 

- 10 edycja Festiwalu Grand OFF 

"Toast" Filipa Hilleslanda nominowany w kategorii Najlepszy Polski Film

 

- CAMERIMAGE 

"Spowiedź' Eliasz Waszczuk - Nominacja w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy

 

Grand Press Photo 2016

Maciej Margas - laureat I. Nagrody w kat. Środowisko za „Planetę Warszawę”

 

2015

 

- Festiwal Filmowy w Gdyni 

"Charon" Pawła Hejbudzkiego Grand Prix w Konkursie Młodego Kina

 

"Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego

- Nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (OSCAR) w kategorii Najlepszy Dokument Krótkometrażowy

- Najlepszy film dokumentalny MFF w Aspen

- Najlepszy studencki dokument i Nagroda Publiczności na Sheffield Doc Film Festival

- Najlepszy film dokumentalny na Raindance IFF

 

- Nominacja dla Warszawskiej Szkoły Filmowej do nagrody PISF za oscarową promocję filmu „ Nasza klątwa”

 

- MFF w Palm Springs:

 „Inka” Moniki Majorek, nominacja

 

 „Niewidzialne” Zofia Pręgowska

Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia")-Grand Prix

Poznań (Short Waves Festival)-III Nagroda w konkursie Poznań Open

Bałczik (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In the Palace")-Wyróżnienie dla filmu dokumentalnego

Parnu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych)-Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego

Nowa Sól (Solanin Film Festiwal)-Wyróżnienie w kategorii: Kino offowe dokument

Nowy Orlean (New Orleans Film Festival)-Nagroda dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego

Szczecin (Szczecin European Film Festival)-Nagroda Findling Landesverband Filmkommunikation M-V e.V. za najlepszy polski film z Konkursu Europejskiego lub Polskiego

Szczecin (Szczecin European Film Festival)-Nagroda Publiczności

Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Wyróżnienie Jury

Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Wyróżnienie Jury Młodego Widza

Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda Publiczności "Poloniusz"

Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego

za "subtelne, ale i pełne emocji ukazanie osobowości, pasji i determinacji 90letniej poetki"

Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych "KIN")-Nagroda dla najlepszego filmu

Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off")-Nagroda dla najlepszego filmu polskiego

Sofia (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In The Palace")-Nagroda dla najlepszego dokumentu

Lebu (Festival Internacional de Cine de Lebu)-Nagroda dla zagranicznego filmu dokumentalnego

Nowy Jork (All Shorts Irvington Film Festival)-Wyróżnienie

Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-w kategorii: najlepszy film dokumentalny

Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-Nominacja

w kategorii: Najlepsza reżyseria

 

2014

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” Aleksander Pietrzak

Finalista konkursu Talenty Trójki

Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Złote Grono w Konkursie Krótkich Filmów Fabularnych

Nowa Sól (Solanin Film Festiwal)-Grand Prix

Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi")-Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych

Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda "Bridging The Borders Award"

Camerimage International Film Festival – selekcja

 

“Sierpień” Tomasz Ślesicki

Finalista konkursu Talenty Trójki

Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami")-Wyróżnienie

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Wyróżnienie Honorowe w Konkursie Młodego Kina za "odwagę mówienia swoim własnym językiem"

Palm Springs 2015 (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego do 15 minut

Palm Springs 2015 (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Wyróżnienie za zdjęcia

 

2013

"Bejbi Blues" Katarzyna Rosłaniec 

Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Kryształowy Niedźwiedź dla najlepszego filmu w sekcji "Generation 14plus"

Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych

Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszej aktorki - Magdalena Berus

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Nagroda za debiut aktorski

Magdalena Berus

Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Nagroda za najlepszy debiut w konkursie "Nowe Kino Polskie"

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film

Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego)-Nagroda za debiut

Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego)-Nagroda aktorska

Seul (Kobiecy Festiwal Filmowy)-Nagroda Jury Młodzieżowego "I-teens Award"

Ałma-Ata (Almaty Film Festival "Shaken Zhulduzdary")-Grand Prix

Walencja (Cinema Jove)-Nagroda Główna "Luna de Valencia"

Zlin (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży)-Nagroda Ministra Kultury Czech dla filmu pochodzącego z kraju Grupy Wyszehradzkiej

Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy)-Nagroda Publiczności

Perpignan (Festiwal Filmu Polskiego)-II Nagroda

Orzeł 2010  (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja w kategorii: odkrycie roku

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Nagroda za kostiumy Matylda Rosłaniec

 

2007

„Galerianki”  Katarzyna Rosłaniec 

Warszawa (Festiwal Filmu Krótkiego)- Nagroda Główna

Zwierzyniec (Letnia Akademia Filmowa)-Nagroda dla Najlepszego Filmu Konkursu Kina Niezależnego

Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe")-Nagroda Publiczności

Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury w konkursie "Młode Kino Polskie

Warszawa (Paradoks Film Festiwal - 3 Steps to Oscar)-I Nagroda w konkursie etiud studenckich

Aubagne (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-wyróżnienie specjalne

Warszawa (Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego "Cinemaforum")- Wyróżnienie

Koszalin 2009 (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Grand Prix "Wielki Jantar"

Koszalin 2009 (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za debiut aktorski

 

- Krzysztof Grudziński, student Kierunku Tworzenie Gier Wideo stworzył teledysk do piosenki "A jeśli to ja" Mariki,  który  znalazł się w selekcji festiwalu ARS INDEPENDENT pośród 24 najciekawszych klipów ze świata. Wcześniej był już nominowany do festiwalu Yach Film 2015  w kategorii zdjęcia, oraz zdobył srebrnego KTR 2016 w kategorii Warsztat Audio Wideo. Był również w selekcji włoskiego festiwalu Seeyousound w Turynie

 

 

Feedback