stART! - Kierunki - Warszawska Szkoła Filmowa
TOK STUDIÓW

Tok studiów

Studia podyplomowe stART! skierowane są do nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Głównym ich celem jest przygotowanie kadry pedagogicznej do aktywnego działania w zakresie edukacji filmowej jako integralnej części szkolnego kształcenia i wychowania młodych ludzi.

Studia zapewnią nauczycielom profesjonalną wiedzę i praktyczne umiejętności związane z realizacją utworu filmowego i spektaklu teatralnego, a także staną się źródłem inspiracji niezbędnej do animowania wydarzeń kulturalnych oraz pobudzania młodych ludzi do działania. Studia zakończą się prezentacją projektów zrealizowanych przez nauczycieli wraz ze swoimi uczniami.

Studia podyplomowe stART! są częścią programu edukacji filmowej dla szkół ponadpodstawowych Filmoteka Szkolna, realizowanego z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem studiów podyplomowych stART! jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nauczyciele uczestniczący w studiach podyplomowych Warszawskiej Szkoły Filmowej równocześnie zostają włączeni do projektu Akcja! realizowanego przez CEO, dzięki czemu uzyskują dodatkowe wsparcie w procesach edukacji filmowej. Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Film na stałe zagościł w życiu uczniów, a etiudy i krótkie formy filmowe kręcone dziś nawet telefonami komórkowymi są nowoczesnym wyrażaniem ich emocji i codziennych obserwacji. Nauczanie o filmie poprzez film jest świetnym pomysłem, który na pewno pomoże w pracy z młodzieżą. Obecnie jest to duże wyzwanie dla nauczycieli. Uruchomienie praktycznych studiów podyplomowych będzie bardzo pomocnym i wartościowym wsparciem dla pedagogów tym procesie", powiedziała Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

"Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem uruchomienia dużego programu edukacyjnego dla nauczycieli, opartego o kształcenie umiejętności praktycznych", mówi Maciej Ślesicki, współzałożyciel i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. "Głęboko wierzę, że uczestnicy studiów podyplomowych w ramach projektu stART! stworzą w szkołach i poza nimi koła filmowe, DKF-y i inne przedsięwzięcia, z których wywodzić się będą przyszli filmowcy zmieniający na lepsze polską kinematografię."

Feedback