ALE KINO INDUSTRY PRO w dniach 1-3 GRUDNIA 2016 - Branża - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Podczas tegorocznej, 34 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! kierując się sugestiami uczestników festiwalu, ale również chęcią poszerzenia oferty festiwalu postanowiliśmy w dniach 1-3 grudnia zorganizować wydarzenie towarzyszące o nazwie „Ale Kino! Industry Pro”.

Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i przeznaczony jest w pierwszym rzędzie dla polskiego środowiska filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem studentów szkół filmowych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju polskiego kina dla dzieci i młodzieży, poprzez wykorzystanie „narzędzia”, jakie stanowi Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! do:

- poszerzenia kompetencji zawodowych twórców (scenarzystów i reżyserów), producentów i dystrybutorów filmowych;
- wymiany idei i doświadczeń dotyczących realizacji filmów dla dzieci i młodzieży pomiędzy profesjonalistami a studentami, którzy rozpoczynają swoja przygodę z filmem dla dzieci;
- umożliwienia prezentacji pomysłów scenariuszowych i realizacyjnych oraz dyskusji na ich temat na forum złożonym z profesjonalistów z różnych krajów, szczególnie tych o rozwiniętym systemie produkcji filmów dla dzieci i młodzieży;
- tworzenia relacji zawodowych pomiędzy uczestnikami; nawiązywania i rozwoju koprodukcji.

Projekt stanowił będzie platformę zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń dla polskich twórców i studentów oraz ich zagranicznych, przede wszystkim europejskich, partnerów, a jednocześnie rodzaj „pasa startowego” dla przyszłych realizacji filmowych.

Dlaczego „Industry”? Projekt skierowany jest do ludzi z branży, jego celem jest wsparcie rozwoju polskiego kina dla dzieci i młodzieży. Widzimy, że cos pozytywnego zaczyna się dziać na polskiej arenie kina dziecięcego, postanowiliśmy więc czynnie ten rozwój wesprzeć.

Dlaczego „Pro”? Do projektu mamy zamiar zaprosić „Mistrza” aktorskiego filmu dziecięcego, który poprowadzi master class dla uczestników wydarzenia. W projekcie chcemy również wykorzystać twórców, których filmy prezentowane będą w ramach Festiwalu Ale Kino!, będą oni prowadzić mini master classes.

Wydaje nam się, że choć projekt jest świeży, ma szansę zadziałać. Chcemy, zaprosić do udziału w projekcie studentów z uczelni filmowych z całej Polski. Zależy nam na efektach. Pragniemy zaprosić do współpracy ludzi szczerze zainteresowanych aktorskim filmem dla dzieci.

W ramach projektu zapewniamy 3 noclegi od 1 do 4 grudnia 2016. Ilość miejsc jest ograniczona do około 20. Udział w projekcie będzie wymagał wpłaty tzw. wpisowego na poziomie 50 zł.

Program, który na chwile obecna jest w fazie realizacji przedstawia się następująco: 

1. Master class. Lekcja mistrzowska wybitnego twórcy filmu dla dzieci.
2. Mini master classes. Zestaw krótkich lekcji mistrzowskich twórców i producentów, prezentujących swoje filmy w programie festiwalu.
3. Polish Films in Development. Prezentacja projektów polskich filmów dla dzieci i młodzieży, znajdujących się obecnie w różnych fazach rozwoju.
4. Polish Must Sees. Biblioteka zawierająca nowości polskiego kina, w formie DVD lub odpowiednich linków internetowych, dostępna non stop dla uczestników projektu. Wszystkie filmy prezentowane będą w wersji z napisami angielskimi.
5. Industry Pro Meeting Platform. Organizatorzy będą inspirowali oraz stworzą warunki niezbędne do organizowania bezpośrednich spotkań poszczególnych uczestników projektu, dotyczących wymiany doświadczeń, poglądów, a także omawiania możliwości współpracy i koprodukcji.


Program prowadzony będzie w języku angielskim.

Feedback